ul. Sobieskiego 22 lok.1, Ruda Śląska

+48 609 928 346 [email protected]

Wykonujemy również małe naprawy i remonty na dachach w miarę możliwości czasowych. Opisz swój problem w formularzu kontaktowym lub emailu.

Promocje

OBOWIĄZUJE DO KOŃCA 2017 ROKU LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW *

 

1. 116 groszy brutto – cena za dachówkę karpiówkę JOPEK prążkowaną 18 – I gatunek z transportem i rozładunkiem HDS na terenie Śląska.

2. Drewno **:

  • 950,00 zł brutto – cena za 1 m3 więźby dachowej
  • 690,00 zł brutto – cena za 1 m3 deski calowej wymiarowej
  • 2,30 zł brutto – cena za 1 mb łaty
  • 1,50 zł brutto – cena za 1 mb kontrłaty
  • 100,00 zł brutto – cena za impregnację 1 m3 drewna

3. Dachówka zakładkowa

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym oferujemy dachówki firmy ROBEN i BRAAS-RUPPCERAMIKA w konkurencyjnych cenach, które jeszcze można ponegocjować przy zakupieniu ich wraz z usługą remontu/budowy dachu.

4. 10% upust na robociznę dla inwestorów, którzy zdecydują się na nasze usługi w okresie zimowym od 01 listopada 2014 do 31 marca 2015.

5. 5% upustu dla inwestorów, których żony czy partnerki są w ciąży (to nie żart!) – mamy ogromny szacunek dla kobiet w tym stanie i być może sposób nie jest typowy, ale właśnie w taki chcemy je wspomóc.

6. 5% upustu dla inwestorów będących długoletnimi wolontariuszami.

7. 5% upustu dla rodzin, w których jest czworo i więcej dzieci.

8. 5% upustu na robociznę dla inwestorów, których zlecenia na dachy papowe przekraczają 200m2.

9. Dla inwestorów, którzy zlecą nam remont dachu papowego powyżej 200 m2, oferujemy zupełnie GRATIS wyłaz dachowy przeszklony lub z przeźroczystym plastikiem (imitacja szkła), który doświetla strych, a zarazem może być wejściem dla kominiarza. Montaż również GRATIS !!!

 

* Promocje nie łączą się z pozostałymi rabatami na stronie internetowej www.dachbud-iwaniak.pl

**Ceny bez transportu.

Chciałbym Państwu zaprezentować nieznaną w Polsce technologie krycia papą dachów stromych na „listwę”. Ta technologia sprawdza się z powodzeniem m.in. w Danii. Koszty pokrycia za pomocą tej technologii są identyczne jak w przypadku gontów bitumicznych. Różnica polega na tym, że pokrycie papą jest o wiele szczelniejsze. Przykładowo gonty są modułowe i na dachu 100m2 zostanie użyte około 300 modułów zamocowanych za pomocą 1500-2000 gwoździ papowych. Nie uświadczą Państwo tego typu mocowania przy papie wierzchniego krycia ponieważ jest ona zgrzewana – zwulkanizowana do podkładu, a pasów papy w całości po 5m2 na przykładowym dachu jest tylko ok. 22. Przewaga papy nad gontami jest taka, że papa zawsze będzie grubszym pokryciem, papa nie jest narażona na zerwanie przez wiatr ponieważ jest przyklejona pasami np. 5m2, a nie jak jest to w przypadku modułów gontu o wymiarach 0,3m2 przybita gwoździami papowymi – patrz zdjęcia poniżej. Ktoś powie, że papa nie jest tak estetyczna jak gont. Ja twierdzę, że jak papę się estetycznie zgrzeje w tej technologii to lepiej ona wygląda niż gont – przypomina blachę na rąbek stojący. Ale to moje zdanie. Przewagą papy nad gontami jest jeszcze to, że papa ma dłuższą żywotność, papa jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne – śnieg, mróz, deszcz czy wilgotne zasolone powietrze jak ma to miejsce w np. w krajach skandynawskich, gdzie się jej kładzie miliony m2. W tej technologii można wyremontować dachy w całości, ale też pokryć na dachu w miarę prostym gont lub starą papę co drastycznie zmniejsza koszty remontu. Poniżej podaję przykładowe koszty remontu i krycia nowego dachu dwuspadowego 100m2 w trzech opcjach. Każdy dach jest liczony na podstawie wizji i pomiarów, które wykonuje gratis…

1. Remont – przykład. Dach dwuspadowy – 100 m2 bez zrywki gonta lub papy, z rozbiórką komina i wymurowaniem nowego 250 cegieł – pełny klinkier grafit, montaż jednego okna, demontaż i montaż nowych obróbek-grafit, demontaż i montaż nowych rynien-grafit, montaż ławy kominiarskiej, zgrzanie na stary podkład 1 warstwy papy termozgrzewalnej wierzchniego krycia 5,2 mm/g szarej w poniższym systemie. Koszt nie uwzględnia podbitki. Kolory papy, rynien, obróbek do uzgodnienia. Koszt 17 500 brutto (materiał i robocizna).

2. Remont – przykład. Dach dwuspadowy – 100 m2, demontaż dachówki z rozbiórką komina i wymurowaniem nowego 250 cegieł – pełny klinkier grafit, montaż folii wysoko paroprzepuszczalnej, montaż płyt osb lub wiórowych, montaż jednego okna, demontaż i montaż nowych obróbek-grafit, demontaż i montaż nowych rynien-grafit, montaż ławy kominiarskiej, zgrzanie 2 warstw papy termozgrzewalnej-podkładowej 3mm/gr i wierzchniego krycia 5,2mm/g szarej w poniższym systemie. Koszt nie uwzględnia podbitki. Kolory papy, rynien, obróbek do uzgodnienia. Koszt 26 600 brutto (materiał i robocizna )

3. Nowy dach bez więźby – przykład. Dach dwuspadowy – 100 m2, wymurowanie nowego komina 250 cegieł – pełny klinkier grafit, montaż folii wysoko paroprzepuszczalnej, montaż płyt osb lub wiórowych, montaż jednego okna, montaż nowych obróbek-grafit, montaż nowych rynien-grafit, montaż ławy kominiarskiej, zgrzanie 2 warstw papy termozgrzewalnej-podkładowej 3mm/gr i wierzchniego krycia 5,2 mm/g szarej w poniższym systemie. Koszt nie uwzględnia podbitki. Kolory papy, rynien, obróbek do uzgodnienia. Koszt 24 000 brutto (materiał i robocizna).

test